Mýty a fakty o nikotíne

by NICO


Vytvorené 10/11/2020Dnes - v 21. storočí, kedy sme doslova „zavalený“ informáciami z každej strany, je jednoduché prečítať si o nikotíne. O látke, ktorá je podľa „odborníkov“ na sociálnych sieťach tak strašne škodlivá, že nás zabíja okamžite. Hneď! Je to naozaj tak či aj tento výrok patrí do dlhého zoznamu nikotínových mýtov? Aké sú pravdivé fakty o tabaku a nikotíne? Dobre sa usaďte, pretože v nasledujúcich chvíľach sa dozviete holú pravdu. Dámy a páni, predstavujeme vám mýty a fakty o nikotíne a nikotínových vrecúškach.

 • Mýtus číslo 1: „Fajčenie je menej škodlivé ako užívanie nikotínových vrecúšok.“

  Tento mýtus vieme vyvrátiť okamžite. Stačí nám štipka sedliackeho rozumu a je nám hneď jasné, že to tak nemôže byť. Väčšina škôd spôsobených fajčením pochádza z dechtu a oxidu uhoľnatého, nie z nikotínu. Práve tieto dve látky sa fajčením uvoľňujú, a tým nepriaznivo vplývajú na naše zdravie. Nikotínové vrecúška nie len že neobsahujú tabak, ale pri ich užívaní sa neprodukuje dym, teda ani škodlivé látky ako je decht, oxid uhoľnatý a podobne.

 • Mýtus číslo 2: „Nikotínové vrecúška sú povolené aj pre osoby mladšie ako 18 rokov, pretože neobsahujú tabak.“

  Nie, nie a ešte raz nie! Tento výrok je jednoznačne mýtus. Či sa jedná o žuvací alebo nikotínové vrecúška, v oboch prípadoch ide o produkty, ktoré sú vhodné len osobám starším ako 18 rokov! Hlavným dôvodom je, že obsahujú nikotín, ktorý je vysoko návykový.

 • Mýtus číslo 3: „Nikotínové vrecúška sú neekologickou formou užívania nikotínu.“

  Toto tvrdenie definitívne zmietla zo stola švédska značka Loop, ktorá prišla na trh s inovatívnym nápadom. Prvé ekologické krabičky na svete – PlantCanTM. Obaly na nikotínové vrecúška, inak povedaný puky, sú z 50% vyrobené z rastlinného materiálu. A to nie je všetko! Zvyšok tvorí recyklovateľný plast.

 • Mýtus číslo 4: „Žuvací a nikotínové vrecúška sú nekvalitné a vyrobené len zo škodlivých chemických látok.“

  Aj keď sa to niektorým „expertom“ nebude zdať, opak je pravdou. Všetky nikotínové vrecúška značky Shiro sú naozaj vyrobené z rastlinných vlákien, nikotínových extraktov a výraznej príchuti mäty. Dánska kvalita, poriadna sila nikotínu a svieži mentolový zážitok. To je to, čo vás nikdy nesklame!

 • Mýtus číslo 5: „Nikotínové vrecúška kazia a zafarbujú zuby.“

  Stálym „žuvačom“ je hneď jasné, že to je obrovský mýtus. Pýtate sa prečo? Pretože nikotínové vrecúška sú biele. Neobsahujú tmavý tabak, ktorý farbí zuby, necháva škvrny či povlaky na zubnej sklovine. Vrecúška tvorí iba čistý svetlý nikotín, ktorý v určitých prípadoch môže mať opačné účinky. A to také, že až jemne vybieluje zuby. Skvelé no nie?

Nikotínové vrecúška majú veľké množstvo výhod. Na internete však nájdete rôzne mýty, či už na vrecúška, žuvací alebo na nikotín samotný. Preto čítajte opatrne. Informácie si vždy preverte s vašim zubárom, dentálnym hygienikom alebo napíšte nám na instagram @nico_slovakia , kde vám budú naši kvalifikovaní odborníci podávať tie najpresnejšie informácie. A čo je najdôležitejšie - „žujte“ s rozumom!