Najsilnejšie produkty na trhu

by NICO


Vytvorené 16/08/2020Predtým, ako sa budeme zaoberať samotnou silou nikotínu, sa musíme pozrieť na začiatok toho všetkého. Každý produkt, či je to nikotínové vrecúško alebo žuvací tabak, obsahuje jednu spoločnú vec. Nikotín. Práve ten je vysoko návykovou látkou. Treba si dať obrovský pozor na to, v akej predajni daný produkt predávajú. No najdôležitejším faktorom kvality nikotínu je, kde sa vrecúška vyrábajú. Naozaj všetky kupujte len od overených distribútorov!

Dnes v 21. storočí je doba iná. Sme oveľa viac vzdelaní a to, čo bolo trendy včera, už dnes nie je. Zmenil sa pohľad aj na samotný tabak. Ľudia skôr siahajú po zdravšom variante. Po čistom nikotíne. A práve preto, na slovenský trh prichádzajú biele nikotínové vrecúška, ktoré však majú vo Švédsku dlhoročnú povesť a tradíciu. Sú nicopods naozaj lepšie? Prečo sú čoraz viac populárnejšie na Slovensku? Spýtali sme sa rôznych, vekovo aj pracovne, zameraných ľudí na osobnú skúsenosť. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete ich odpovede.

 • Čo spôsobuje nikotín a prečo ho ľudia vyhľadávajú?

  V prvom rade je to chemická látka, ktorá sa vyskytuje v rastline tabaku. Vedecky nie je dokázané, že by nikotín spôsoboval rakovinu. Nie je ani dôvodom zafarbovania zubov. Je však vysoko návykový, preto je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov! Samotný nikotín spôsobuje tzv. „nikotínový shoot“. To znamená, že v mozgu spúšťa chemické látky, ktoré prinesú pocit pohody a relaxácie. Po dlhšom čase môžu spôsobiť až nával potešenia. Keď je telo vystavené zvýšenému nikotínu, jedinec zažije „kop“. Je to čiastočne spôsobené tým, že nikotín stimuluje nadobličky, čo vedie k uvoľňovaniu adrenalínu. Tieto výhody sú však krátkodobé. Keď pocit potešenia opadne, telo si pýta ďalšiu dávku. Preto vznikajú abstinenčné príznaky. Veľmi zaujímavým faktom je, že žuvacie alebo šnupavé tabakové výrobky obvykle uvoľňujú do tela viac nikotínu ako fajčenie. Pozor však, vedľajšie účinky nikotínu môžu ovplyvniť srdce, hormóny a gastrointestinálny systém. Niektoré štúdie však naznačujú, že nikotín môže zlepšovať pamäť a koncentráciu.

 • Ako vieme posúdiť najsilnejší produkt?

  Každý produkt na trhu nikotínových vrecúšok a žuvacích tabakov je iný. Má inú formu, príchuť aj silu. Jedno má však spoločné. Obsah nikotínu v žuvacích a nikotínových výrobkoch sa uvádza na 1 gram, nie na váhu vrecúška. Preto si uveďme 3 príklady najznámejších produktov. A pre tých, ktorí ich ešte nepoznajú, si ich aj trošku predstavme.

  1. Siberia Red White Dry

   43 mg/g nikotínu

   Vrecúško má 0,8g a jedna porcia 34,4 mg nikotínu.

   Má veľmi výraznú chuť mäty. Je naporciovaná v suchých vrecúškach s nižším obsahom vlhkosti - čo poskytuje menej tečúci zážitok zo žuvania. Siberia má extrémne vysoký obsah nikotínu. Jedna dávka obsahuje až 34,4 mg/g nikotínu. Tento produkt patrí medzi najsilnejšie žuvacie tabaky na trhu. Neodporúča sa ľuďom, ktorí sú citliví na nikotín.

  2. Pablo

   50 mg/g nikotínu

   Vrecúško má 0,5g a jedna porcia 25 mg nikotínu.

   Je vyrobený z čistého koncentrovaného nikotínu, v kombináciou s bielou práškovou zmesou. Obsahuje výťažky z bylín. Tento produkt sa odporúča veľmi silným fajčiarom, alebo ľuďom s veľkou toleranciou nikotínu.

  3. Shiro True North

   22 mg/g nikotínu

   Vrecúško ma 0,5g a jedna porcia 11 mg nikotínu.

   Shiro sú nikotínové vrecúška bez tabaku od spoločnosti AG SNUS. Táto spoločnosť vyrába aj produkty ako sú Kapten alebo Sirius, ktoré sú na našom trhu dosť známe. Produkty Shiro sú teda veľmi kvalitné a silné. Chuť mentolu až mrazí a štípe, tak ako si praje každý náročný „žuvač”, ktorý vyhľadáva hlavne poriadnu silu nikotínu!

Na záver môžeme dodať len jedno. Či už si vyberiete produkt na základe značky, sily, formy či chuti, na jednu vec si dajte pozor. Nikdy nepresiahnite hranicu 50 mg nikotínu. Práve vtedy sa dávka stáva veľmi vysoká, ba až rizikovo nebezpečná. Preto žujte opatrne a s mierou.